V sobotu 16. listopadu bylo navzdory předpovědím krásné počasí a plánovaná výsadba několika cibulovin v Cholupickém parku byla i díky sehrané partě malých pomocníků skvělým zážitkem.

Sázeli jsme jen 30 kusů cibulovin, které brzy z jara přinesou do parku trochu barevných květů. Jde zatím jen o zkušební výsadbu, abychom věděli, jak se bude rostlinám na místě dařit. Jestli je někdo neodnese, nezničí a tak podobně. Za rok se akce zhodnotí a rozhodne se o rozšíření výsadby a to už ve větším počtu cibulek.

Kdo byli ti malý pomocníci? No přece děti, sešlo se jich šest a měli sázení cibulek plně ve své režii. Dospěláci pomohli vykopat díry a na vše hezky dohlíželi.

Netvořili jsme jeden malý záhon, ale rozhodli se udělat pruh kopírující stromy a živý plot v méně frekventované části parku. Další roky se může kvetoucí pruh prodloužit a výsadba nahustit. Časně z jara, kdy rostliny budou růst a kvést, ještě nebudou mít vysoké okolní stromy plně vyvinuté listy a rostliny budou mít dost světla.

Co se sázelo:

  • 10 x Tulipa Triumph Mix (různé barvy, kvete duben až květen)
  • 5 x Narcissus Golden Ducat (květ žlutý, duben až květen)
  • 5 x Narcissus Pink Charm (květ bílý a růžový, kvete březen až duben)
  • 10 x Leucojum Vernum (Bledule jarní, kvete březen až duben)

Bledule jsou zasazeny na jiném místě, než všechny ostatní rostlinky. Kolem jedné lípy, a kolem které? Počkejte si na jaro a uvidíte!

Sledujte stránku projektu Cholupický park kvetoucí.