Snažím se dělat zemědělství jinak, mimo zaběhnuté pořádky a s co největším důrazem na ochranu přírody, podporu biodiverzity a prostě přirozeně. Začal jsem od nuly a ještě bude dlouho trvat, než mi tento způsob hospodaření přinese alespoň část obživy. Proto jsem se rozhodl spustit kampaň na podporu mého způsobu farmaření.

Kampaň jsem dlouho připravoval a bohužel spuštění vyšlo do nepříliš pohodové doby. Věřím, že se vše přežene a čekají nás opět dobré časy. Pokud máte tu možnost mě a mou práci podpořit, budu velmi rád.

Kampaň běží na crowdfundingovém serveru Donio Plus. Můžete přispět libovolnou částkou a nebo si s příspěvkem zároveň zvolit jednu z připravených odměn.

Pro dvě odměny jsem využil velmi užitečnou bylinu – třezalku tečkovanou. Ta na poli U dubu přirozené roste a velmi hojně. Natrhal jsem ji pro vás a připravil třezalkový olej a sušenou nať s květem na čaj.

Třezalka sušená (30 g)

Kvetoucí nať třezalky tečkované z pole U dubu byla šetrně sušena, pečlivě ručně tříděna a balena. Využijete ji pro přípravu čaje, který pomůže překonat dlouhé zimní večery a udržet dobrou náladu.

Třezalkový olej (100 ml)

Malá lahvička třezalkového oleje (Janova oleje). V oleji jsou macerovány květy třezalky tečkované z pole U dubu. Třezalkový olej využijete pro ošetření drobných zranění, spálenin nebo po štípnutí hmyzu.

Dalšími odměnami jsou poukázky farmáře Ježka. Můžete být první, kdo ochutná med od včel z pole U dubu, můžete zachránit malý stromek, obdržíte pohlednici nebo kalendář s fotografiemi z pole.

Zachraň strom!

Když semeno stromu spadne a vyklíčí na obdělávaném poli, má obvykle smůlu. Příští přejezd techniky malý semenáč zlikviduje. Zakoupením této poukázky dáte naději malému semenáči, který na poli U dubu najdeme a přesadíme na nové stanoviště, kde bude mít větší šanci vyrůst.

Med z medobraní 2021!

Včely jsou součástí našeho hospodářství na poli U dubu od léta 2020. První medobraní nás tak čeká během jara nebo začátku léta 2021. Zakoupením této poukázky máte nárok na 500g medu a být tak mezi prvními, kdo ochutná med od našich včel.

Pohlednice z pole U dubu!

Zakoupením této poukázky vám garantuje pravidelný příspěvek do Vaší poštovní schránky v podobě pohlednice. Za každé roční období roku 2021 dostanete pohlednici s nejdůležitějšími momenty z pole U dubu. Těšit se tak můžete na čtyři pohlednice s pozdravem od farmářů.

Nástěnný kalendář na rok 2022

Každý měsíc je na poli U dubu jedinečný. Ty nejzajímavější momenty zaznamenáme a podělíme se o ně vámi! Zakoupením této poukázky vám vzniká nárok na sbírku fotografií z těchto okamžiků v podobě nástěnného kalendáře na rok 2022.

Nakonec sáček levandulové vůně. Levandule roste přímo na farmářově zahradě a je plně zužitkována. Při květu slouží hmyzu jako pastva, pak z ní sklidíme semínka a zbylá vonící odkvetlá nať se usuší a plníme jí sáčky, které šije paní pachtýřová 👩‍🌾.

Levandulový sáček

Voňavé květy a stonky v tomto sáčku provoní domov, ochrání šatník proti molům, anebo zaženou nespavost, pokud si sáček dáte jen tak pod polštář.

Děkuji za podporu, moc si ji vážím. Pokud můžete sdílejte odkaz nebo video dále.