Aktuálně plánované a probíhající akce

Hrabání posekané trávy z louky (říjen 2020)

Na květnaté louce mě letos čeká ještě jedno sekání. Je to hlavně pro omezení bujně rostoucích bylin, které by mohli ohrozit ty malé a citlivé bylinky, které na louce chceme spatřit příští rok. K těm nechtěným patří například bujně rostoucí šťovík tupolistý, jehož květy chodím na louku pravidelně stříhat.

Sekání půjde rychle, pomůže mi bubnová sekačka. Na shrabání a odvezení posekané biomasy uvítám pomoc. Dřevěnými hráběmi vybavím vás i vaše děti a za odpoledne budeme mít hotovo. Jo a nebojte, posekaná biomasa bude užitečná příští rok, kdy s ní budeme mulčovat.

Shrnutí:
Kde: Pole U dubu
Kdy: Říjen 2020, termín co nejdříve upřesním
Přihláška: Rezervujte si předběžně své hrábě na david@techbit.cz nebo 731 573 106
Odměna: Podpoříte kvetoucí louku do další sezóny 💚

Pomoc v nové komunitní zahradě Remízek

O komunitní zahradě Remízek jste asi ještě neslyšeli. Je vlastně totiž úplně nová a čeká nás tam hodně práce! Právě tam buduji takovou „pobočku“ mého hospodářství na poli. Bude to malé políčko a kolečkuji tam koňský hnůj, aby příští rok něco vyrostlo. Můžete mi s tím pomoci. Dostanete za to v KZ Remízek svůj kousek k vlastnímu hospodaření.

Další možností jak pomoci v KZ Remízek je likvidace letitých náletů kolem starých ovocných stromů, které se snažíme zachránit.

Shrnutí:
Kde: KZ Remízek (Praha 4 – Cholupice)
Kdy: Individuální domluva
Přihláška: david@techbit.cz nebo 731 573 106
Odměna: Kousek země v KZ Remízek pro vlastní hospodaření 🍅

Připravujeme

Sázení stromů na poli U dubu (podzim 2020)
Stavba kůlny a seníku na poli U dubu (asi podzimu 2020)
Oprava plotu v KZ Remízek (zima 2020)

Proběhlé akce

Červen 2020
Sbírání kamenů na květnaté louce

Buďte v obraze

Dejte mi svůj email a jednou za čas vám odešlu Farmářův oběžník s novinkami a nabídkami, které se u mě urodily. E-mail bude sloužit jen k výše uvedeným účelům a odběr můžete kdykoli zrušit. Souhlasíte?

Twítuji přímo z pole #JežekNaPoli