Sběr kamení na květnaté louce

Na poli U dubu zakládáme květnatou louku, která by už příští rok mohla hrát všemi barvami a být domovem pestrých motýlů a dalších potvor. Její rozloha je přibližně 3000 m2 a chceme ji v budoucnu kosit především ručně. Proto vás oslovuji s žádostí o pomoc. Pozemek se musí před nástupem kosáčků připravit a zbavit co nejvíce kamení.

Připravil jsem tedy první letošní akci pro zájemce o pomoc. Akce není hromadná a časově omezená. Záleží jen na vás, kdy budete mít čas a přijdete. Kamení je dost pro všechny 😊. Můžete si třeba naplánovat výlet kolem pole, kde se na chvilku zastavíte, posbíráte pár kamenů, odpočinete si na lavičce s výhledem a budete pokračovat dál.

Louka je v horní části pole a končí u spodní berličky pro dravce. Tedy celý prostor od spodní berličky nahoru je určen pro sběrače kamení. Na spodní kraj louky, k lesu, jsem připravil jeden kůl. Ten je obarven oranžově. Nelze ho přehlédnout. Tam prosím vysbírané kameny ukládat. Budou později využity pro stavbu suché zídky pro ještěrky a hady. Jen nechoďte prosím na louku po dešti, mohlo by dojít k poškození vzcházejících drobných rostlin. Doporučuji pevnou obuv, kyblík či tašku na kamení. Sbírat hlavně ty kameny, co vyčuhují z hlíny, malé i velké..

Nezapomeňte mi dát vědět, že jste tam byli. Třeba prostřednictvím Twitteru.

Shrnutí:
Kde: Pole U dubu
Kdy: Individuální akce, přijďte jak se vám to hodí
Kontakt: 731 573 106

Galerie:

Článek:
29.6.2020 – Sbírali jsme kameny na louce

Buďte v obraze

Dejte mi svůj email a jednou za čas vám odešlu Farmářův oběžník s novinkami a nabídkami, které se u mě urodily. E-mail bude sloužit jen k výše uvedeným účelům a odběr můžete kdykoli zrušit. Souhlasíte?

Twítuji přímo z pole #JežekNaPoli